لوگو ایمن موج - security wave

انواع گیت فروشگاهی و انتخاب بهترین آنها

فهرست مطالب

انواع گیت فروشگاهی شامل گیت فروشگاهی RF، گیت فروشگاهی AM، گیت فروشگاهی RM و گیت فروشگاهی EM هستند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم…

انواع گیت فروشگاهی

گیت های موجود در ایران با توجه به کاربرد و فرکانس به 3 گروه تقسیم می‌شوند :

 1. گیت فروشگاهی RF
 2. گیت فروشگاهی AM
 3. گیت فروشگاهی RM

گیت فروشگاهی RF چیست و چه معایبی دارد؟

RF (radio frequency) از مشهورترین تکنولوژی های گیت موجود در بازار می‌باشد. امواج رادیویی در این نوع گیت بین فرکانس ۲ تا ۱۰ مگا هرتز است. فرکانس معروف گیت RF حدود ۸.۲ مگاهرتز است و دارای لیبل‌های چسبی تخت با سایز حدود ۴ در ۴ سانتی متر و تگ‌های متعدد است. بیشتر در کتاب فروشی‌ها و فروشگاه‌های مختلف استفاده میشود. که لیبل ها و تگ ها ارزان است. طرز کار این گیت به این صورت است که بعد از فروش جنس، لیبل‌ها توسط دستگاه مخصوص غیر فعال می‌شوند. و تگ ها نیز توسط دستگاه جداساز تگ از کالا جدا می شود.

از معایب گیت فروشگاهی RF می‌توان به مشکل تداخل امواج اشاره کرد. که در صورت وجود بیش از یک دستگاه RF با فرکانس مشخص (بعنوان مثال دو فروشگاه همجوار)، امکان ایجاد تداخل امواج و از کار افتادن دستگاه وجود دارد. البته این مشکل راه حل‌هایی دارد که کارشناسان شرکت شاپ گیت آلارم (نماینده فروش ایمن موج) با بررسی های درست در ابتدای نصب، مانع از ایجاد این مشکل می شوند. همچنین گیت RF به علت محدودیت های فنی مختلف دارای گیرایی کمتری می باشد و برای پوشش محدوده وسیع درگاه یک فروشگاه باید تعداد زیادی از آنتن های گیت RF را پشت سر هم نصب نمود.

بنابر گزارش خبر آنلاین ، شاپ گیت آلارم ، نماینده رسمی شرکت ایمن موج، یکی از برترین خدمات دهنده های گیت فروشگاهی در ایران است. می توانید این خبر را در این لینک مطالعه کنید : انواع گیت فروشگاهی و خدمات دهنده آنها

نظرات مشتریانی که از گیت RF استفاده کرده اند، چیست؟ آیا شرکت تامین کننده، تاثیر به سزایی در تجربه آنها داشته است؟

در این قسمت جهت آگاهی از عملکرد گیت RF، برخی از مشکلات گیت دزدگیر فروشگاهی RF  عنوان شده از طرف مشتریان ما که قبل از تهیه گیت AM از گیت های RF استفاده می کردند، اعلام میشود. لازم به ذکر است که هیچکدام از محصولات گیت AM یا RM تولیدی ایمن موج چنین اشکالاتی ندارند زیرا از تکنولوژی های AM و RM استفاده میکنند.  ما در ایمن موج گیت RF را به دلیل مشکلات فراوان برای فروشندگان عزیز، تولید نمی کنیم.

 • گیت دزدگیر RF  من با عبور افراد حتی بدون تگ بوق اضافه میزند !
 • گیت RF من با گیت فروشگاه همسایه که جدیدا نصب شده دچار تداخل میشود. و شرکت نصب کننده پاسخگو نمیباشد!
 • بوق های خطای گیت RF  من زیاد است !
 • وقتی افراد با موبایل در حال مکالمه از گیت  RF عبور میکنند دستگاه شروع به بوق اضافه میکند !
 • وقتی کالای تگ دار را با سرعت از بین گیت RF عبور میدهم، دستگاه تگ را تشخصی نمیدهد !
 • وقتی دو تگ RF را در کنار هم قرار میدهم، دستگاه هیچکدام را تشخیص نمیدهد و رد میکند !
 • نقطه کور گیت RF من زیاد است ، وقتی تگ را به صورت افقی عبور میدهم، دستگاه تگ را شناسایی نمیکند !
 • لیبل های RF را بر روی شیشه های عطر و ادکلن نصب کرده ام اما دستگاه آنها را تشخصی نمیدهد !
 • وقتی درب فلزی فروشگاه در وضعیت خاصی قرار میگیرد گیت RF من دائما بوق خطا میزند !
 • گیت RF من خراب شده است. اما شرکت نصب کننده آن حاضر به ارائه خدمات گارانتی نمیباشد. و اعلام میکند که باید هزینه برد الکترونیکی دستگاه را پرداخت کنم !
 • گیت RF من خراب شده است. شرکت وارد کننده آن میگوید در اثر نوسان برق سوخته است و نوسان برق جزو گارانتی آنان محسوب نمیشود !

گیت فروشگاهی AM چیست و چرا از گیت RF بهتر است؟

گیت فروشگاهی AM (acousto-magnetic) با فرکانس ۵۸ کیلوهرتز نوع دیگری از دزدگیرهای الکترونیکی که از امواج مغناطیسی-آکوستیکی استفاده می کند. از مزایای این نوع گیت می توان به حساسیت بیشتر، قدرت پردازش بالای آنتن‌های گیت در شناسایی سیگنال لیبل ها و تگ ها با درصد خطا بسیار پایین و عدم تداخل امواج اشاره کرد. این گیت فروشگاهی با فرکانس استاندارد ۵۸KHZ کار می‌کند.

قیمت این نوع گیت فروشگاهی در مقایسه ‌با گیت مدل RF کمی گرانتر می‌باشد. اما فواصل بیشتری را  پوشش می‌دهد بنابراین نیاز به گذاشتن آنتن های زیاد نیست. این امر در هزینه ها بسیار صرفه جویی می کند و ویترین فروشگاه حفظ می شود. اغلب از گیت فروشگاهی AM جلوی درب فروشگاه‌های عریض مانند هایپر مارکت ها، فروشگاه های آرایشی و عطر و ادکلن، فروشگاه های موبایل فروشی و … برای شناسایی لیبل کالاهایی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، کالاهای فلزی و لوازم الکترونیکی مانند موبایل استفاده می‌شود.

گیت فروشگاهی RM چیست؟ ترکیبی از  AM و RF؟ مگر ممکن است؟ آیا RM بهترین گیت فروشگاهی است؟

گیت فروشگاهی RM ترکیبی از تکنولوژی های دو مدل گیت RF و AM است. از این رو متخصصان شرکت شاپ گیت آلارم با دانش و تجربیات فنی و آزمایشات مختلف موفق شدند با ترکیب ویژگی های مثبت دو گیت فروشگاهی، برای اولین بار در جهان محصول جدیدی با تکنولوژی نوین طراحی و تولید کنند تا پاسخگوی همه نیازهای صاحبان مشاغل باشد.

تکنولوژی گیت فروشگاهی RM به گونه ای است که توانایی ها و قابلیت های سودمند هر دو نوع گیت فروشگاهی AM و گیت فروشگاهی RF را دارا می‌باشد. به طور مثال در تکنولوژی گیت فروشگاهی RM تداخل فرکانس را ندارد. محدوده پوشش دهی در گیت RM نسبت به گیت های دیگر بیشتر است. لیبل های گیت AM و RF به بیش از ۱۰۰ سانتی متر و در تگ های هر دو مدل بیشتر از ۱۳۰ سانتی متر قابل ردیابی و پیگیری هستند. صاحبان فروشگاه‌ها می‌توانند از هر ۲ فرکانس بصورت تجمیع و همزمان در گیت فروشگاهی RM استفاده نمایند.

انواع گیت فروشگاهی یکی از مطمئن‌ترین تجهیزات امنیتی دیجیتالی هستند که امکان تقلب در آنها خیلی پایین می‌باشد. شرکت ایمن موج از سال ۱۳۸۶در زمینه محصولات با کیفیت امنیتی و ضد سرقت اجناس فروشگاهی حضور داشته و افتخار اولین و بزرگترین تولید کننده گیت های ضد سرقت فروشگاهی را برای کشور به ارمغان آورد که این محصولات با استقبال بسیار زیادی در بازار داخلی و بازرهای خاورمیانه روبرو شد.

در صورتی که مایل به خرید انواع گیت های فروشگاهی و تجهیزات امنیتی فروشگاه ها و محل کار خود می‌باشید، برای دریافت مشاوره رایگان و ارسال اطلاعات تکمیلی متناسب با نیاز شما از طرف کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

Facebook
Twitter
Telegram
Print
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان !

اگر نیاز به مشاوره رایگان دارید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.